7 vasariški vyno kokteiliai

Vienų populiariausių vasaros sezono kokteilių „Aperol Spritz“ ar „Gin Tonic“ jau kelerius metus galima paragauti daugumoje Lietuvos barų. Kodėl gi ne? Juk tai daug pastangų ir ingredientų nereikalaujantys kokteiliai, beje, juos lengvai galite pasigaminti namų sąlygomis. Išduosiu viešą paslaptį – yra ir daugiau kokteilių, kuriuos galite pasigaminti be didelių pastangų, o jų skoniai tikrai nenusileis vasarinėms klasikoms. Šiuose kokteiliuose pagrindinis ingredientas yra ne kas kitas, o VYNAS, tad jei po vakarienės turite užsilikusio ramaus arba putojančio vyno, manau, šie receptai tikrai padės sugalvoti, kaip jį praktiškai panaudoti.

French 75

Nenorintiems per toli atitrūkti nuo klasikinio „Gin Tonic“ siūlau pamėginti šį kokteilį, sukurtą 1915 m. „Harry‘s New York“ bare, Paryžiuje (tame pačiame bare buvo sukurti klasikiniai kokteiliai „Bloody Mary“, „Sidecar“ bei daugelis kitų). Kokteilis tokį pavadinimą įgavo dėl savo stiprumo, kuris buvo lyginamas su prancūziška 75 mm senovine patranka.

Receptas:

  • 30 ml Portobello Road London Dry Gin
  • 60 ml LaCheteau Brut Cremant
  • 15 ml citrinų sulčių
  • 5 ml cukraus sirupo

Paruošti:

  1. Į kokteilių plakiklį supilkite citrinų sultis, cukraus sirupą, džiną ir įdėkite ledo.
  2. Viską gerai išplakite.
  3. Per sietelį supilkite turinį į šampano taurę.
  4. Taurę pripildykite putojančio vyno.
Pictures
Putojantis vynas

LACHETEAU Brut Cremant de Loire A.C.

10.99 

Mimosa

Vienas greičiausiai pagaminamų kokteilių, kuriam prireiks vos 2 ingredientų: apelsinų sulčių (be tirščių!) ir putojančio vyno (originaliai kokteilis daromas su šampanu, tačiau dėl skonio lengvumo ir vaisiškumo Prosecco taip pat gera alternatyva). Jei pavyktų naudoti šviežiai išspaustas apelsinų sultis, skonis būtų kur kas ryškesnis ir intensyvesnis.

Receptas:

  • 75 ml apelsinų sulčių
  • 75 ml  Botter Prosecco Spumante D.O.C.

Paruošti:

  1. Į šampano taurę pilkite putojantį vyną.
  2. Supilkite apelsinų sultis.

P.S. Pilant putojantį vyną, taurę rekomenduoju palenkti 45 laipsnių kampu ir pilti iš lėto, kad vynas kuo mažiau putotų – taip išlaikysite daugiau burbuliukų kokteilyje.

Pictures
Sultys

HAPPY DAY apelsinų

2.99 
Pictures
Putojantis vynas

BOTTER Prosecco Spumante D.O.C.

8.99 

Bellini

Pasak legendos, pirmas „Bellini“ kokteilis buvo pagamintas 1948 m. „Harry‘s“ bare, Venecijoje, baro įkūrėjo Giuseppe Cipriani. Baro meniu buvo naudojami tradiciniai vietiniai produktai, tad atėjus baltųjų persikų sezonui Giuseppe nusprendė sujungti du unikalius ingredientus: persikus ir Prosecco. Kokteilio pavadinimo įkvėpimas atkeliavo barmenui susižavėjus 15 amžiaus italų tapytojo Giovani Bellini darbais. Pasak jo, Bellini darbuose buvo naudojama nemažai blyškios persikinės spalvos, būtent tokia spalva dominuoja šiame kokteilyje. Kokteilis savo ingredientais mažai skiriasi nuo „Mimosa“, tačiau kartais užtenka pakeisti vieną komponentą ir gauname visiškai kitą rezultatą.

Receptas:

  • 50 ml persikų piurė (geriausia būtų baltųjų persikų)
  • 150 ml Botter Prosecco Spumante D.O.C.

Paruošti:

  1. Į šampano taurę supilkite putojantį vyną.
  2. Įpilkite persikų piurė.

French Blonde

Šiek tiek įmantresnis kokteilis, reikalaujantis daugiau ingredientų, tačiau dėl džino ir šeivamedžių likerio kupinas skonių ir aromatų.  

Receptas:

  • 20 ml Volare šeivamedžių likerio
  • 40ml PORTOBELLO Road London Dry džino
  • 60 ml baltojo vyno (kvapnumas – privalumas, „Sauvignon Blanc“, „Gewurztraminer“ itin tinka)
  • 60 ml greipfrutų sulčių
  • 2 šlakeliai Angostura apelsinų kartiklių

Paruošti:

  1. Į kokteilių plakiklį įdėkite ledo.
  2. Supilkite visus ingredientus.
  3. Gerai suplakite.
  4. Per sietelį supilkite į martinio taurę.

Bicicletta

Kam patinka „Aperol Spritz“, tiems turėtų patikti ir šis itališkas kokteilis. „Bicicletta“ verčiant iš italų kalbos reiškia „dviratis“. Pasak legendos, šio kokteilio pavadinimas atkeliavo iš 1930 m., kuomet baro klientai po kelių kokteilių namo grįždavo dviračiais, kadangi už vairo jau nebesėsdavo (anuomet italai, greičiausiai, atlaidžiau žiūrėjo į kelių eismo taisykles). Pats kokteilis sujungia kelis autentiškus itališkus ingredientus: Campari ir vyną. Vynas subalansuoja Campari kartumą ir suteikia kokteiliui daugiau gaivių citrusinių vaisių aromato, o papildomai įpiltas sodos vanduo suteikia skoniui lengvumo. Vyną kokteiliui rekomenduojame naudoti tokį, kokį ir įprastai gertumėte vieną, tai neturi būti prabangus „Chardonnay“ iš Burgundijos, Prancūzijos, užtenka ir geros kokybės „Pinot Grigio“ ar „Sauvignon Blanc“ vynuogių vyno.

Receptas:

  • 5 ml Campari
  • 55 ml baltojo vyno
  • 20 ml sodos vandens

Paruošti:

  1. Vyno taurę pripildykite ledo.
  2. Visus ingredientus supilkite į taurę.
  3. Viską išmaišykite.
Pictures
Vynas

ZENATO Pinot Grigio delle Venezie D.O.C.

13.69 

Wine Spritzer

Dar vienas lengvo ir gaivus skonio vasariškas kokteilis, kuriam prireiks vos kelių ingredientų. Šio kokteilio pagrindą sudaro vynas, dėl to rekomenduoju naudoti aromatingesnį ir vaisiškesnį variantą, tokį kaip „Sauvignon Blanc“, „Riesling“, „Muscat“ ar „Gewurztraminer“. Sodos vanduo skoniui suteiks daugiau gaivumo ir lengvumo, o keli lašai Angostura kartiklių – papildomų egzotinių aromatų.

Receptas:

  • 90 ml baltojo vyno
  • 30 ml sodos vandens
  • 1 šlakelis Angostura apelsinų kartiklių

Paruošti:

  1. Į vyno taurę įdėkite daug ledo.
  2. Supilkite vyną ir sodos vandenį.
  3. Įlašinkite šlakelį kartiklių.
  4. Viską sumaišykite.

Kalimotxo

Na, ir pabaigai kažkas neįprasto, bet labai įdomaus. Šis kokteilis atsirado 1920 m. Ispanijoje, tačiau išpopuliarėjo 1972 m. rugpjūčio 12 d. per Šv. Mikalojaus šventę, kasmet organizuojamą senajame Algortos uostamiestyje, šiaurės Ispanijoje. Tais metais organizatoriai šventės dalyviams užsakė 2000 litrų raudonojo vyno, tačiau dėl transportavimo ar sandėliavimo nesklandumų vynas įgavo ne itin gerą skonį. Organizatoriai negalėjo nupirkti naujo vyno, tad pradėjo gaminti įvarius kokteilius su turimu, kol galiausiai pabandė sumaišyti vyną su Coca-Cola. Šventės dalyviams šis kokteilis be galo patiko ir jo žinomumas per trumpą laiką pasklido po visą Šiaurės Ispaniją, o vėliau išpopuliarėjo ir visoje Ispanijoje bei kitose šalyse. Tad, jei namuose turite užsilikusio raudonojo vyno, neskubėkite jo pilti lauk, o geriau pamėginkite pasigaminti „Kalimotxo“. Rekomenduoju naudoti ispaniškus „Garnacha“, „Tempranillo“ ar „Monastrell“ vynuogių vynus, taip kokteiliui suteiksite daugiau autentiškumo. 

Receptas:

  • 120 ml raudonojo vyno
  • 120 ml Frankli & Sons 1886 Cola

Paruošti:  

  1. Taurę pripildykite ledo.
  2. Supilkite visus ingredientus.
  3. Sumaišykite.