Anselmi derliaus nuėmimas

Lietuvoje įsibėgėjant rudeniui, prastėjant orams ir nuotaikoms, naujieji Bottlery partneriai ir vynų tiekėjai iš Italijos Veneto regiono – Anselmi – neturi laiko apie tai galvoti ir dalinasi akimirkomis iš derliaus nuėmimo.

Derliaus surinkimas žymi bene svarbiausią etapą metuose vyninei, kadangi derliaus surinkimo metu paaiškėja, kokios kokybės yra uogos, kiek derliaus užderėjo ir tik vėlesniais etapais įgudusių vyndarių dėka nulemiamas vyninės gaminamo vyno stilius.

Vyninės įkūrėjas Roberto Anselmi tarp vyno žinovų ir entuziastų yra vertinamas kaip vienas pirmaujančių Italijos baltojo vyno gamintojų.

Roberto nusivylęs dėl Soave vyno gamybos apeliacijos žemos kokybės ir ambicingumo stokos, nusprendė iš jos pasitraukti 2000-aisiais. Šiuo metu Anselmi vynai ženklinami kaip IGT Veneto.  
Liberalūs tuo metu galioję vynininkystės įstatymai Soave apeliacijoje, lėmė bendrą vyno kokybės degradaciją ir prestižo smukimą.

Anselmi vynuogynuose viename hektare sodinama iki 7 tūkstančių vynmedžių bei viename medelyje auginant tik tris vynuogių kekes, kai tuo tarpu Soave vyrauja praktika sodinti tik 1200 medelių hektare ir 15 kekių medelyje. Didelis vynmedžių tankis hektare lemia stipresnę vynmedžio šaknų sistemą, kadangi kiekvienas medelis yra priverstas kovoti dėl dirvožemyje esančių resursų. Stipri šaknų sistema ir mažas vynuogių skaičius vynmedyje didina aromatinių medžiagų koncentraciją uogose, dėl to galima pagaminti itin koncentruoto ir išraiškingo skonio vynus. Būtent tokiais vynais ir yra garsi Anselmi vyninė. 

Pictures
Vynas

ANSELMI San Vincenzo

19.99 
Pictures
Vynas

ANSELMI Capitel Croce

30.99