Grilio sezono atidarymas

Baigėsi velykinis periodas, suvalgėme paskutinius užsilikusius margučius. Dabar jau mintys apie saulėtus bei šiltus savaitgalius gryname ore kartu su draugais ir šeima. Jos kviečia mus nukeliauti į garažą ar sandėliuką ir išsitraukti per žiemą gulėjusį ir jau apdulkėti spėjusį grilį. Vien pagalvojus apie ant grotelių čirškančią mėsą ir pietus ar vakarienes lauke, iš karto nutįsta seilė… Skanu. O ką prie mėsos? Parekomenduosiu jums įvairių vynų, kurie gerai žinomiems patiekalams, tokiems kaip mėsainiai ar šonkauliukai,  suteiks papildomų skonių. 

Mėsainiai

Įvairios sveikatos organizacijos pataria nevartoti per daug riebių mėsos produktų, dėl to, jei jau nusprendėme pasimėgauti sultingu ant grotelių keptu ir lengvu dūmo kvapu persmelktu mėsainiu, geriausia būtų pasirinkti aukštos kokybės mėsą ir kitus ingredientus.. Tas pats patarimas tinka ir renkantis derinamą vyną –  „mažiau, tačiau kokybiškiau“.

Derinant vyną su mėsainiu, svarbu nepamiršti keletą faktorių, kurie nulemia galutinį rezultatą. Didelį dėmesį reiktų skirti mėsos iškepimo lygiui. Jei mėgstate vidutiniškai iškeptą jautieną ir sultingesnius mėsainius, vertėtų pagalvoti apie daugiau klampumo ir vaisių turinčius, sultingesnius Grenache vynuogės pagrindo vynus iš Ispanijos ar Prancūzijos, tokius kaip Bodegas Ateca Honoro Vera Garnacha, Famille Perrin Les Cornuds Vinsobres ar Godina Garnacha.  Jei patinka labiau iškepusi ir apskrudusi mėsa, rekomenduoju daugiau struktūros ir prieskonių turinčius Ispanijos Ribera del Duero regiono vynus arba itališkos vynuogės Aglianico variantus, tokius kaip: Legaris Roble ar Vigneti del Vulture Piano del Cerro.

Svarbu ir mėsainio sūris bei padažas. Prie kietųjų sūrių, tokių kaip čederis, rekomenduoju ragauti sunkesnius Prancūzijos Bordeaux regiono ar Ispanijos Rioja regiono vynus: Chateau Haut-Mouleyre, El Coto Coto de Imaz Reserva. Na, o jei mėgausitės BBQ, čipotlės ar karamelizuotų svogūnų padažu, siūlau išbandyti ispanišką raudonąjį vyną, kuris buvo brandintas ex-burbono statinėse, Aresan Bourbon Barrel Aged Cabernet Sauvignon.

Pictures
Vynas

EL COTO de Imaz Blanco Reserva

19.99 

Visi paminėti vynai derės prie jūsų mėsainių, tačiau kiekvienas jų išryškins patiekalo vis kitą skonio atspalvį. Grilio sezonas ilgas, tad ir mėsainių bus greičiausiai ne vienas ir ne du, taigi tą patį patiekalą kiekvieną kartą derindami vis su kitu vynu, atrasite naujus, išskirtinius skonių derinius.

BBQ šonkauliukai

Dar vienas labai dažnas grilio draugas gerai pamarinuoti, sultingi, viduje minkšti, o iš išorės apskrudę BBQ šonkauliukai. Tai vienas greičiausiai pagaminamų ir mažiausiai vargo kainuojančių patiekalų, jis dera su Lietuvoje populiarios vynuogės –  Primitivo – vynu. BBQ  šonkauliukai yra intensyvaus skonio,o kiaulienos mėsa minkštos tekstūros, dėl to rekomenduoju raudonąjį vyną, kuris pasižymėtų prisirpusiais švelniais taninais ir intensyviomis vaisių natomis. Masseria Pietrosa Primitivo di Manduria yra vidutinio svarumo, išsiskiria prisirpusių vaisių aromatais bei skoniais, o papildomos kakavos ir cinamono užuominos derės prie šonkauliukų BBQ padažo.

Pictures
Vynas

FUMU Rosso Terre Siciliane IGT

12.99 

Jei norite paryškinti šonkauliukų dūmo aromatus, pamėginkite aprūkytų vynuogių raudonąjį vyną Fumu Rosso iš Sicilijos salos, Italijos. Šio vyno gamyboje naudojamos vynuogės 10 dienų yra laikomos specialioje patalpoje, į kurią prasiskverbia kūrenamų senų ąžuolo statinių dūmai, aprūkydami vynuoges ir suteikdami galutiniam vynui lengvą dūmo aromatą. 

Tačiau jei nenorite sukti galvos apie tai, koks konkretus vynas tiks prie vieno ar kito patiekalo, rekomenduoju pamėginti „Bottlery“ vyno rinkinį „Prie grilintos mėsos“ ar „Prie grilintos mėsos VIP“. Šiuose rinkiniuose esantys vynai buvo atrinkti taip, kad derėtų prie daugelio ant grotelių kepamų mėsos patiekalų, o skoniai ir aromatai tiktų kiekvienam svečiui.

Linkiu šiltų, saulėtų ir svarbiausia skanių savaitgalių!

Jūsų someljė