IDĖJOS VELYKINIAM STALUI

Metai iš metų per Velykas mūsų stalus puošia įvairūs tradiciniai patiekalai: Silke įdaryti kiaušiniai, netikras zuikis, margučiai, velykinė boba ir dar keletas neatsiejamų šventinio stalo akcentų. Tačiau ar kada susimąstome, kokie gėrimai dera prie šių patiekalų?

Margučiai ir įdaryti kiaušiniai

Majonezas ir krienai yra pagrindiniai margučių pagardai, be kurių šie pasirodytų sprangūs ir ne tokie šventiški. Tačiau išradingesni namų virtuvės šefai neretai, kaip egzotiškesnę versiją, ant stalo patiekia jūrų gėrybėmis įdarytus kiaušinius. Tiršta šių patiekalų tekstūra ir intensyvus majonezo bei kiaušinio trynio skonis apsunkina mūsų skonio receptorius, todėl šiam pojūčiui „nuplauti“ tinka daugiau rūgšties ir burbuliukų turintys gėrimai, tokie kaip Cava ar šampanas. Intensyvesnio skonio Cava Reserva kategorijos putojantys vynai iš Ispanijos brandinami mažiausiai 18 mėnesių su mielių nuosėdomis, taip jie įgauna daugiau intensyvumo (intensyvaus skonio patiekalai dažnai derinami su intensyvaus skonio gėrimais, kad vienas kitą papildytų, o ne užgožtų), o gamyboje naudojamos vietinių vynuogių veislių uogos vynui suteikia prisirpusių citrusinių, sodo bei kaulavaisių vaisių aromatų. 

Pictures
Putojantis vynas

PERELADA Cava Stars Brut Reserva

12.99 
Pictures
Rūšinis putojantis vynas

CODORNIU Ars Collecta Gala Blanc de Blancs Reserva Cava D.O. ECO

22.99 

Žuvų patiekalai

Po margučių daužymo varžybų (tikimės, pavyko laimėti) laikas rimtesniems patiekalams. Pradedame neskubėdami, stalo viduryje gražiai patiekta kepta žuvis vilioja įsidėti gabaliuką, o gal ir du. Kartu krauname gerą šaukštą baltos mišrainės ir keletą šviežių daržovių – kad atsvertume mišrainės riebumą. Prieš tai turėtas Cava Reserva putojantis vynas subalansuotų patiekalo riebumą, tačiau šalia esančios šviežios daržovės ir lengvesnės struktūros žuvis (jei ji nėra kepta tešloje) gali būti užgožtos putojančio vyno intensyvumo. Prie švelnesnių žuvies patiekalų dera vidutinio svarumo baltieji Sauvignon Blanc vynuogės vynai (Sauvignon Blanc iš Naujosios Zelandijos bus kvapnesni ir turės daugiau tropinių citrusinių vaisių aromatų) arba šiek tiek svaresni ir kvapnesni Pinot Gris vynuogės baltieji vynai iš Prancūzijos Elzaso regiono – jie pasižymi vidutiniu rūgšties kiekiu ir prisirpusiais kaulavaisių aromatais.

Netikras zuikis

Šis velykinio stalo patiekalas atkeliavo iš Vokietijos. Čia zuikio mėsa buvo itin populiari, tačiau brangi, tad mažiau pasiturintys žmonės, negalėję jos įpirkti, ėmė imituoti keptą zuikį, formuodami jį iš maltos jautienos, kiaulienos ir veršienos. Netikras zuikis yra kepamas orkaitėje, dėl to mėsos struktūra yra lengvesnė, o ir patys skoniai nėra tokie intensyvūs, palyginti su grilyje kepta mėsa, dėl to lengvesnio ar vidutinio svarumo raudonasis vynas prie patiekalo derės geriau.Jei jau prakalbome apie vokiškas patiekalo šaknis, verta pristatyti ir vokiškąjį Pinot Noir vynuogių (vok. Spatburgunder) raudonąjį vyną. Lengvesnio svarumo, turintis gaivią rūgštį ir nedidelį taninų kiekį, pažymintis raudonųjų serbentų, aviečių ir raudonųjų vyšnių aromatais, šis vynas derės ne tik prie netikro, bet tiek ir prie tikro zuikio. Taip pat prie lengvų mėsos patiekalų rekomenduojame Pinot Noir vynuogių vyną iš Burgundijos regiono. Jo aksominiai taninai ir elegantiška struktūra dera prie švelnesnio skonio valgio. Ilgiau brandintuose vynuose atsiskleidžia unikalūs miško paklodės, nukritusių medžių lapų ir pievagrybių aromatai.

Colomba

Jei dar liko vietos pilve, laikas desertui! O jam vietos juk visada atsiras. Velykinis itališkas pyragas COLOMBA čia tiks labiausiai. Minkštos ir purios tešlos kepinys, pagardintas migdolų riešutais ir cukrinukais, o kartais net šokolado ar vaisių įdaru, yra puiki šventinės puotos pabaiga. Prie pyrago COLOMBA rekomenduojame paragauti tradicinio itališko desertinio vyno Marsala. Jame atsiskleidžia džiovintų abrikosų ir datulių aromatai, taip pat migdolų ir medaus užuominos. Jei norite saldesnio vyno, kuris turėtų daugiau medaus, apelsinų džemo ir baltųjų gėlių aromatų, rekomenduojame prancūziškąjį Sauternes desertinį vyną.

Pictures
Likerinis vynas

VITO CURATOLO MARSALA Superiore Dolce 5 YO

22.99 

Linkime gražių ir skanių šv. Velykų!