ITALIŠKI TRADICINIAI VELYKŲ PYRAGAI Colomba Pasquale

Colomba Pasquale arba Colomba di Pasqua („Easter Dove“ anglų kalba) yra itališkas tradicinis Velykų pyragas, kuris yra dviejų gerai žinomų italų kalėdinių desertų, panettone ir pandoro, atitikmuo.

Minkštas, purus Colomba pyragas kepamas specialioje balandžio paukščio formoje („colomba” itališkai – balandis). Šio pyrago gaminimo procesas labai panašus į Panettone pyragą. Tik jo skiriamasis bruožas – traškus paviršius, padengtas – Macarons glajumi, kuris gaminamas iš migdolo riešutų ir apibarstytas cukrinukais ir migdolų banduoliais.

Colomba Pasquale – taikos simbolis

Tradicinis Velykų pyragas Colomba yra balandžio formos, kuri simbolizuoja taiką.
Colomba Pasquale atsiradimo istorijoje yra keletas legendų, susijusių su pyrago atsiradimo kilme. Seniausia iš jų siekia VI a., kai karalius Alboinas (buvęs Lombardų karalius) apgulė Pavia pilį. Sakoma, kad kai pilis buvo apsupta, jam buvo pasiūlyta „balandžio“ formos saldi duona, kaip taikos simbolis.

Beveik kiekvieną Velykų stalą Italijoje visada puošia tradicinis Velykinis „Colomba“ pyragas. Tai puiki dovana Velykų ar pavasario proga, kuri tiks prie arbatos, kavos, desertinio ramaus ar putojančio vyno, citrinų likerio. 

Skirtingos ir stilingos metalinės dėžutės visus metus džiugins akį kaip interjero detalė, taip pat puikiai tiks susidėti smulkius daiktus ar užkandžius.

https://bottlery.eu/produktai/maistas/pyragai