LACHETEAU PAVARDE IŠDIDŽIAI PADABINTAS VYNAS

André Lacheteau 1987 metais įkūrė vyninę, nors Luaros slėnio vynas menkai buvo žinomas net Prancūzijos kaimynystėje. Šeimos palaikymas, naujovių paieška ir po plotelį įsigijami vynuogynai buvo tomis plytomis, kuriomis suręstas viso pasaulio pirkėjų pasitikėjimas. Dabar Lacheteau pavardę išdidžiai padabintas vynas keliauja net į 50 pasaulio šalių.

Luaros slėnis garsėja kiekvieną kartą stebinančiomis ir vis skirtingomis pilimis, tačiau ir ten pat gaminamas vynas kiekvieną kartą stebina.. Luaros upė yra tokia ilga, kad jos vardą dalinasi net keturios visiškai skirtingą vyną gaminančios sritys.

Lacheteau stiprybė – galimybė gaminti vyną visose Luaros slėnio srityse, darbą atliekant prie pat vynuogynų pastatytose vyninėse. Beveik iš karto po nuskynimo presu spaudžiamas derlius išlaiko svarbiausią Luaros slėnio vyno elementą – skonio delikatumą, nes ilgais atstumais vežamas derlius lengvai sugestų. Moderni vyndarystė – tai ne visagalė burtininko lazdelė. Vyndariai nenori, o dažnai net negali atsisakyti rankomis atliekamo darbo, nes tai ne vien putojančio Cremant vyno kokybės garantas, bet ir vynuogynų darbininkų šeimoms atitenkančios stabilios pajamos.

Lacheteau vyno charakteris nerėksmingas, nes tik taip galima pasiekti tai kas svarbiausia šimtus metų uogas auginančioms ir iš jų vyną gaminančioms šeimoms: vynas dera su ne mažiau svarbiu ir pasaulį praturtinusiu Luaros slėnio maistu. Nanto miesto apylinkėse, visai greta Atlanto, gaminamas Muscadet yra nepakeičiamas su midijų troškiniais. Į tokio troškinio puodus keliauja ne mažiau Muscadet, nei į vyno taures, nes toks „skonio tiltas“ vyną padaro dar geriau derančiu. Cremant de Loire ar Saumur vardu pavadintas putojantis vynas šaldomas patiekimui su čia pat auginamomis austrėmis, o garsieji Luaros ožkų sūriai su kvapiais ir kiek įnoringesnio skonio  Sauvignon Blanc derliaus vynais iš Sancerre vynuogynų.

Lacheteau vynas, kaip ir viskas iš ko sukurta Luaros slėnio gastronomijos kultūra, niekada nenustos būti paprastų prancūzų užstalės dalimi. Kol kaimyninių regionų vyndariai į padanges kėlė savo vyno kainą, Luaros vynas tik dar tvirčiau užsitikrino savo ateitį. Juk svarbiausi dalykai dažniausiai neturi stengtis atkreipti dėmesį, nes jiems jo ir taip pakanka.

Pictures
Putojantis vynas

LACHETEAU Brut Cremant de Loire A.C.

11.49 

Paieška lacheteau | bottlery