Pokalbis apie biodinaminę vyndarystę su Alois Lageder vyndariu

Šių metų balandžio mėnesį teko viešėti Italijoje, nuostabaus grožio Alto-Adige regione, kuriame su kolegomis dalyvavome biodinaminių ir ekologiškų vynų parodoje „SUMMA“. Paragavome nemažai įdomių vynų ir išgirdome ne vieną istoriją apie biodinaminės vyndarystės ypatumus. Tad nusprendėme paklausti Alois Lageder vyninės, kuri ir inicijavo šią parodą, vieno iš pagrindinių vyndarių, vardu Jo, kokia yra jo nuomonė apie biodinamiką.

Ar galėtumėte mūsų žiūrovams trumpai paaiškinti kas yra biodinaminė vyndarystė?

„Pasistengsiu, tačiau tai yra gana sudėtinga ir painu. Visų pirma biodinaminė vyndarystė yra tam tikras gamybos būdas kurio metu vynui yra suteikiama daugiau laisvės savarankiškai atsiskleisti nesistengiant įsprausti jo į tam tikrus rėmus. Taip pat tai yra labai modernus gamybos požiūris, kadangi kiekviename žingsnyje yra siekiama kuo labiau sumažinti gamybos kaštus, perdirbant naudojamas medžiagas ir pasitelkiant natūralius energijos šaltinius. Didžiausią dėmesį visada skiriame savo vynuogynams, stengdamiesi natūraliais būdais stiprinti vynmedžius, ne tik naudojame natūralius metodus, bet ir pasitelkiame žinias apie įvairius gamtos ciklus. Naudodami šias praktikas vynuogynuose mes nuolat jas koreguojame ir atnaujiname, kadangi vynmedis yra gyvas organizmas, kuris kasmet keičiasi, dėl to biodinaminių praktikų niekada negalime standartizuoti, o kaip tik kasmet jas reikia vis labiau tobulinti.

Apibendrinus biodinaminė vyndarystė neturi daug konkretumo, viską stengiamės daryti su pagarba autentiškumui ir kokybei“, – juokauja Jo.

Biodinaminių vynų parduotuvių lentynose šiomis dienomis galime sutikti vis daugiau, vartotojai taip pat skiria daugiau dėmesio produktams, pagamintiems naudojant ekologiškas praktikas. Meilė gamtai ir kokybei skatina vis daugiau vyndarių keisti savo nusistovėjusias praktikas ir pažvelgti į vynmedį kitaip. Kokybine prasme, kaip ir bet koks kitas vaisius ar daržovė, užaugintas natūraliais metodais, biodinaminiai vynai lenkia daugelį komercinių vynų. Tačiau, reiktų atkreipti dėmesį, kad biodinaminis vynas, nors ir yra gaminamas iš tų pačių vynuogių veislių, kiekvienais metais bus vis kitoks, kadangi vyndarys nesistengia įsprausti vyno į tam tikrus rėmus, o leidžia jam atspindėti tų metų klimatą. Norintiems paragauti kažko unikalaus ir neįprasto biodinaminiai vynai gali būti tikras atradimas.

Jūsų someljė