Portugališkasis kokteilis „Port & Tonic“

Jau keleri metai Lietuvoje „Aperol Spritz“ ar „Gin Tonic“ kokteilius galime sutikti beveik kiekvieno baro meniu ir susidaro toks įspūdis, kad be šių dviejų vasariškų gėrimų nieko daugiau nėra. Leiskite man papasakoti apie greičiausiai jums dar neatrastą ir lengvai pagaminamą kokteilį – „Port Tonic“!

Portas gali būti įvairių stilių: „ruby“, „tawny“, „white“ ir net „rose“. Kiekvienas jų skleidžiasi vis kitokiais aromatais ir skoniais, tačiau citrusinių ir kvapniųjų sodo vaisių aromatų iš visų daugiausiai turi  „white“ portas. Jo saldumo lygis gali varijuoti nuo sauso iki saldaus, „Port Tonic“ kokteilio gamyboje dažniau yra naudojamas saldesnis portas, nes kartu maišomas tonikas suteiks kokteiliui kartumo, kurį porto saldumas subalansuoja. Saldesnio baltojo porto gamyboje yra naudojamos skirtingų vietinių veislių vynuogės, tarp kurių dominuoja „Muscatel“ vynuogės – jos atlieka pagrindinį vaidmenį, suteikdamos vynui kvapnių persikų, nektarinų ir baltųjų gėlių aromatų.

„Graham‘s No.5 white port“ – baltasis portas, tai pirmas toks, sukurtas specialiai kokteiliams. Lengvas skonis ir gaivumas, prinokusių vaisių aromatas dera su tonike esančiais burbuliukais ir kartumu, taip subalansuodami vienas kitą. Vynuogės, naudojamos šio porto gamyboje, yra skinamos rankomis – taip užtikrinama, kad visa žaliava bus puikiai prisirpusi ir netinkamos vynuogės nepateks į gamybą. Vykstant natūraliai fermentacijai po kelių dienų į vyną yra įpilama neutralaus 77 % stiprumo vynuogių brendžio, kuris sustabdo fermentacijos procesą, palikdamas ne mažą kiekį nesufermentuoto cukraus ir pastiprindamas  patį vyną iki 19 % alkoholio. Vėliau vynas yra paliekamas 3 mėnesiams bręsti, šiuo laikotarpiu visi skoniai integruojasi kartu su alkoholiu, taip vienas kitą subalansuodami.

Receptas:

  • 50 ml „Graham‘s Blend NNº5“50 ml „Graham‘s Blend Nº5“
  • „Franklin & Sons Indian Tonic“
  • Ledukai
  • Citrinos skiltelė ir mėtos šakelė papuošti

Paruošimas:

  1. Į „highball“ stiliaus taurę prisidedame daug ledukų
  2. Supilame „Graham‘s Nº5“
  3. Švelniai supilame „Franklin & Sons Indian Tonic“ iki taurės viršaus
  4. Papuošiame žaliosios ar geltonosios citrinos skiltele ir mėtos šakele
Pictures
Likerinis vynas

GRAHAM’S White Blend No5 Port

29.99